SEB Latvia: announcing extra support for affected businesses

SEB Latvia: announcing extra support for affected businesses

Banks are announcing extra support for affected businesses upon each customer's situation on a case-by-case basis and can offer a number of options to help them manage their finances.

A press release by SEB today:


Preses relīze

Rīga, 2020. gada 19. martā

 

SEB banka jau apstiprinājusi pirmās kredītbrīvdienas Kredītņēmēju atbalsta programmas ietvaros

SEB bankai jau vairāk nekā 10 gadus ir izveidota Kredītņēmēju atbalsta programma, kas paredz kredītbrīvdienu izskatīšanas un piešķiršanas kārtību, un jau visu šo nedēļu norit dialogs ar tiem kredītņēmējiem, kuri jau šobrīd secinājuši, ka nevar vai nevarēs nākotnē pildīt savas kredītsaistības. SEB bankas Kredītņēmēju atbalsta programma tika izveidota 2009. gadā, kad pēc ekonomikas lejupslīdes vairāku gadu garumā to izmantoja vairāk nekā 18 tūkstoši klientu, no kuriem 85% bija privātpersonas, savukārt 15% - uzņēmumi.

Šobrīd ar jautājumiem vai interesi par kredītbrīvdienām vai pamatsummas samazināšanu ir vērsušās gan privātpersonas, gan uzņēmumi, īpaši no nozarēm, ko jau šobrīd tieši ir skārusi Covid-19 izplatība - transports, tūrisms, avio nozare. Visi gadījumi tiek individuāli izvērtēti, lai sniegtu atbilstošāko risinājumu.

Privātpersonām SEB banka Kredītņēmēju atbalsta programmas ietvaros kā iepriekš piedāvā iespēju bez komisijas maksas pārskatīt savu kredītlīgumu, tostarp izmantot iespēju atlikt kredīta pamatsummas atmaksu līdz sešiem mēnešiem, saglabājot esošos līguma nosacījumus. Šajā gadījumā klientam būs jāturpina maksāt tikai procentu maksājumi, kas veido mazāko daļu no kopējā kredītmaksājuma. Patēriņa kredītiem un līzinga pakalpojumiem Kredītņēmēju atbalsta programmas ietvaros kredītņēmējiem tiek nodrošināta iespēja pieteikties kredītbrīvdienām līdz pat 3 mēnešiem. Klienti tiek aicināti sazināties ar savu darījumu vadītāju vai rakstīt brīvas formas iesniegumu internetbankā. SEB banka darījumu vadītāji pēc pieteikuma saņemšanas palīdzēs klientiem izvēlēties labāko risinājumu katra finanšu situācijai pašreiz un tuvākajā nākotnē.

Uzņēmumiem ir iespēja pārskatīt esošo kredītlīgumu ar banku, tostarp izmainīt atmaksu grafiku, vai atlikt kredīta pamatsummas maksājumu, bet šajā gadījumā katra klienta individuālā situācija ir jāizvērtē atsevišķi. Iespējams, ka klientam objektīvu apsvērumu dēļ ir nepieciešams uz ilgāku laiku par sešiem mēnešiem atlikt šo pamatsummas maksājumu, kas attiecīgi tiks izvērtēts kopā ar darījumu vadītāju. Visbiežāk kredītmaksājuma grafiks tiek piemērots uzņēmuma naudas plūsmai. Uzņēmumi tiek aicināti sazināties ar savu darījumu vadītāju vai rakstīt brīvas formas iesniegumu internetbankā.

“Apzināmies savu lomu ne tikai izaugsmes laikā, bet arī sarežģītākos laikos. Rūpīgi sekot līdzi saviem klientiem, atbalstīt viņu darbību un finansiālo situāciju – tā ir mūsu ikdiena. Esošajos apstākļos, kur valda tik liela nenoteiktība, gadījumi, kādēļ mūsu klientiem ir nepieciešams atbalsts no bankas, var būt dažādi. Mūsu Kredītņēmēju atbalsta programma bija kritiski svarīga 2009. gadā, tāda tā būs arī tagad,” norāda SEB bankas vadītāja Ieva Tetere, piebilstot, ka pats būtiskākais šajā situācijā ir uzsākt sarunu ar banku, nenogaidot, kad situācija kļūst jau par lielu problēmu.

Papildu informācijai:

Agnese Strazda, SEB bankas Komunikācijas pārvaldes vadītāja – 29149306, kristine.sonmane@seb.lv

Vairāk par SEB grupu Latvijā:

Twitter/SEB_Latvia, Facebook/SEB_Latvia, Skype/SEB_Latvia, YouTube/SEBlatvia, Soundcloud/SEB_Latvia

www.seb.lv


 

SEB grupa ir vadošā finanšu pakalpojumu sniedzēja Ziemeļeiropā. Kā banka ciešām un ilgtermiņa attiecībām, SEB Zviedrijā un Baltijā piedāvā finanšu konsultācijas un plašu finanšu pakalpojumu klāstu. Dānijā, Somijā, Norvēģijā un Vācijā SEB darbības galvenā prioritāte ir korporatīvo un investīciju bankas pakalpojumu sniegšana uzņēmumiem un institucionālajiem klientiem. SEB grupas darbību starptautiskā līmenī apliecina pārstāvniecība 20 pasaules valstīs. Uz 2019. gada 31. decembri SEB grupas kopējie aktīvi veido 2857 miljardu Zviedrijas kronu, kopējie aktīvi pārvaldīšanā – 2041 miljardi Zviedrijas kronu. SEB grupā strādā 15 000 darbinieku. Vairāk par SEB grupu: www.sebgroup.com